Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Атлетик Билбао буксува срещу третодивизионен тим на странен терен (видео)

Отборът на Атлетик Билбао показа вяла игра и стигна до равенство 1:1 като гост на треторазредния тим на Форментера в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля. Теренът, на който се игра срещата, имаше необичайни за футболно игрище жълти линии, разчертани не за футбол. Хосе Сиганда заложи предимно на резервни футболисти, които не показаха играта, която се очаква от тях. Фернандо Линян изведе напред балеарския тим с гол в 60-ата минута. Три минути по-късно появилият се след почивката Раул Гарсия изравни.

През първото полувреме зрителите на малкия остров станаха свидетели само на едно наистина добро положение. В 34-ата минута Кепа Арисабалага напраави страхотно спасяване след удар на Хави Роса. В 60-ата домакините поведоха с фалцов изстрел от наказателното поле след изпълнение на статично положение. Раул Гарсия изравни с глава.