Съмнителна дузпа донесе нова победа на Рома (видео)

Отборът на Рома се наложи с 1:0 на своя стадион "Олимпико" над Кротоне в мач от 10-ия кръг на италианската Серия "А". Попадението бе реализирано от Диего Пероти още в 10-ата минута от дузпа, която изглеждаше съмнителна.

Наставникът на "вълците" Еузебио Ди Франческо даде почивка на някои от основните си играчи, а в стартовия състав бе дебютантът Рик Карсдорп. Холандският десен бек не бе играл досега за "вълците" заради травма. В групата на Кротоне отново не беше контузеният българин Александър Тонев.

Още в 10-ата минута “джалоросите” излязоха напред в резултата. Точен бе аржентинецът Диего Пероти от дузпа, чието отсъждане изглеждаше доста пресилено. Сръбският ляв бек Александър Коларов се строполи в наказателното поле на гостите, въпреки че не изглеждаше да има сериозен контакт между него и бранител на Кротоне. Така или иначе реферът посочи бялата точка, а с хладнокръвно изпълнение Пероти даде аванс на столичани в резултата.

В 17-ата минута Коларов опита да изненада вратаря Алекс Кордас с удар от фаул от малък ъгъл и не бе далеч от търсения резултат, тъй като топката се отби от близката греда.

Три минути по-късно “деветката” на Кротоне Андреа Налини бе изпуснат от отбраната на Рома, но стреля неточно с глава от доста добра позиция.

В края на първото полувреме топката мина на сантиметри встрани от вратата на Кордас след удар с глава на Един Джеко, но като цяло “вълците” не изглеждаха твърде убедителни в атака през първата част, въпреки че контролираха събитията на терена през целия двубой.

В 54-ата минута Джеко бе близо до много красив гол. Босненският нападател стреля мощно от трудна позиция, но топката се отби от напречната греда. Две минути по-късно “деветката” на Рома отново застраши вратата на Кордас, този път с удар от движение след подаване отляво, но стражът на Кротоне се намеси стабилно.

В 71-ата минута Анте Будимир от Кротоне падна в наказателното поле на Рома, като не изглеждаше да има сериозен контакт между него и Федерико Фасио. Решението на рефера бе жълт картон за симулация за футболиста на гостите.

Домакините така и не отбелязаха втори гол, а в добавеното време защитникът Стефан Симич можеше да попари “вълците”. Той получи шанс да стреля от въздуха след изпълнение на ъглов удар, но топката бе насочена право в стража Алисон Бекер и не затрудни бразилеца. Секунди след това Джеко пропусна отличен шанс за гол и резултатът остана непроменен.

Рома вече има 21 точки в актива си, като продължава да заема пето място в класирането. Тимът е и с мач по-малко. Кротоне се намира на 17-а позиция с 6 точки.