Автогол прати Левски на четвъртфинал (видео+галерия)

Отборът на Левски се класира на четвъртфинал за Купата на България. 26-кратните шампиони на България победиха с минималното 1:0 Монтана на стадион "Георги Аспарухов", където домакини се водеха монтанци. Техният стадион "Огоста" все още е в ремонт и това наложи двубоят да бъде преместен на "Герена". Единственото попадение бе дело на юношата на "сините" Даниел Георгиев, който си отбеляза нелеп автогол в 55-ата минута.

Рекордьорът по отличия в надпреварата отново не задоволи с изявите си, както бе и на 1/16-финалите, когато победи много трудно с 1:0 друг тим от Втора лига - Ботев (Гълъбово). Тогава столичани стигнаха до успеха с гол в 111-ата минута на Антонио Вутов на "Трейс Арена", а днес отново футболистите играха мудно в атака, като много трудно стигаха до възможности пред вратата на Монтана.

Левски - Монтана@@@Наставникът на "сините" Делио Роси направи пет промени от равенството с ЦСКА-София (2:2) от 13-ия кръг на Първа лига. Димитър Пиргов, Мики Орачев, Антони Белмонт, Джерсон Кабрал и Жунуиор Мапуку започнаха от първата минута за сметка на Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Антонио Вутов и Сержиу Буш.

Преди срещата спортният директор Даниел Боримиров награди с плакет легендата Стефан Аладжов, който на 18 октомври навърши 70 години. Както е известно, бившият ляв защитник е рекордьор по мачове с екипа на Левски - 473 срещи.

Левски - Монтана@@@Първият удар в посока към една от двете врати бе на Кабрал в 5-ата минута. "Сините", които играха с резервния си жълт екип, водеха инициативата от самото начало.

Прохазка пропусна отлична възможност в 19-ата минута. Той получи подаване от Габриел Обертан, но прати топката над гредата от осем метра. Французинът стреля силно в 22-ата минута, но право в ръцете на Василев.

Левски - Монтана@@@Играчите на Роси продължиха да държат топката, като доста активен беше Обертан. Левски обаче атакуваше без скорост, като не създаваше възможности за гол. Малко преди края на първата част Обертан центрира отляво, но Кабрал се забави и не успя да засече топката във вратата на Монтана.

Левски - Монтана@@@Втората част започна на малко по-високи обороти. В 55-ата минута Левски поведе, а точен не беше играч на столичани, ами Даниел Георгиев. Бившият играч на Черно море си отбеляза нелеп автогол, когато се опита да изпревари Роман Прохазка, който чакаше да засече отлично центриране на Милош Цветкович, както го стори срещу "червените" преди няколко дни.

Левски - Монтана@@@В 66-ата минута Прохазка стреля отлично, Василев се протегна и изби топката в горната греда, а при добавката Мапуку, който получи първия жълт картон в мача, бе в засада. Кабрал се размина с първото си попадение за Левски в 72-ата минута, когато негов изстрел мина на сантиметри от дясната греда на Василев. Антонио Вутов го замени секунди след това.

Левски - Монтана@@@В 76-ата минута Иван Коконов бе близо до изравняване. Той насочи топката с глава в горния десен ъгъл, но капитанът Божидар Митрев изби със сетни усилия.

Левски - Монтана@@@Вратарят отново показа отличен рефлекс в 78-ата минута, когато Тодор Колев стреля силно, а Левски имаше късмет, тъй като при добавката Коконов изпусна да изравни на празна врата, след като защитникът Мики Орачев му попречи.

Минути до края на мача Холмар Ейолфсон се размина с центриране на Гомес, последният стреля от фаул в ръцете на Василев, а след това и Прохазка пропусна.

Все пак Левски постигна целта си, която бе да се класира напред, но продължава да не впечатлява с играта си, въпреки че малкото фенове по трибуните ги изпратиха с аплодисменти.

"Сините" гостуват на Лудогорец в неделя, където няма да ги чака нищо добро, ако играят, както срещу Монтана. Тимът на Ферарио Спасов определено е във възход, а късметът им обърна гръб срещу Левски.
Монтанци ще търсят поредна победа срещу Ботев (Гълъбово) този уикенд, за да продължат да се изкачват към върха във втория ешелон на България.

Левски пък чака следващия си съперник. На този етап потенциалните съперници на момчетата водени от Роси са Ботев (Пловдив), ЦСКА-София, Дунав (Русе), Литекс и Славия, а утре са последните два мача от осминафиналите: Лудогорец - Берое и Етър - Септември (София).