Младок спаси Арсенал, Лестър продължава напред (видео)

Тийнейджърът Едуард Нкетиа класира Арсенал за четвъртфиналите в Купата на Лигата. 18-годишният талант отбеляза два гола за успеха на лондончани с 2:1 срещу Норич.

"Канарчетата", които са шести в Чемпиъншип, поведоха с попадение на Джош Мърфи и имаха шанс да вкарат второ попадение на два пъти. Тези пропуски се оказаха фатални, тъй като Арсенал успя да изравни малко преди края. Арсен Венгер бе направил 11 промени от мача с Евертън, но пускането в игра на Нкетиа се оказа решаващо. Той се появи на терена в 85-ата минута, а 15 секунди по-късно изравни. Младият нападател направи 2:1 в 96-ата минута след удар с глава, а малко по-късно пропусна да запише и хеттрик.

Лестър също продължава напред, след като победи Лийдс с 3:1. Тимът от Чемпиъншип поведе на "Кинг Пауър Стейдиъм" след хубав удар на Пабло Ернандес в 26-ата минута. Преднината на гостите не се задържа дълго, тъй като Келеши Иеанашо отбеляза първия си гол за "лисиците". Слимани изведе Лестър напред в 71-ата минута след центриране на Иеанашо, а влезлият като резерва Риад Марез оформи крайното 3:1.

Успехът увеличава шансовете на Майкъл Апълтън да бъде назначен за постоянен мениджър на тима, след като стартира с две победи.

Борнемут постигна победа с 3:1 в домакинството си на Мидълзбро, а втородивизионният Бристол Сити разби Кристъл Палас с 4:1, като това бе третия тим от Висшата лига, който Сити отстранява този сезон.

АРСЕНАЛ - НОРИЧ 2:1 (след продължения)
0:1 - Мърфи (34)
1:1 - Нкетиа (85)
2:1 - Нкетиа (96)

ЛЕСТЪР - ЛИЙДС 3:1
0:1 - Ернандес (26)
1:1 - Иеанашо (30)
2:1 - Слимани (71)