Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Рутинна победа на Ман Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 гостуването си на Суонзи и се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата. И двете попадения бяха отбелязани от Джеси Лингард. Той откри резултата в 21-ата минута и се разписа отново в 59-ата.

Въпреки че Жозе Моуриньо направи седем промени в състава и даде шанс за изява на младите Алекс Туанзебе и Скот Мактоминей, тимът му имаше сериозно предимство през цялата среща. "Червените дяволи", които миналата година спечелиха трофея, спокойно чакаха своя момент. В 21-ата минута Рашфорд отклони великолепно топката към Лингард, който напредна и със самочувствие прати топката покрай вратаря на домакините.

След почивката ситуацията беше същата и Юнайтед доминираше. След час игра интригата почти приключи. Тогава Туанзебе започна атаката, навлезе в полето на съперника и намери Дармиан отдясно. Италианецът центрира и Лингард с много добър удар с глава прати топката в мрежата.

Чак към края на срещата Суонзи успя да стигне до опасност пред вратата на съперника. Влезлият като резерва Тами Ейбрахам отправи много хубав удар, но Серхио Роберо се намеси блестящо. Вратарят трябваше да спасява и в заключителните секунди, когато Лерой Фер се озова сам срещу него след ъглов удар.

СУОНЗИ - МАН ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 - Лингард (21)
0:2 - Лингард (59)