Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Сити се измъкна след драма на "Етихад" (видео)

Манчестър Сити преодоля осминафиналите на Купата на Лигата след драматичен двубой срещу лидера в Чемпиъншип Уулвърхамптън. "Гражданите" спечелиха с 4:1 след изпълнение на дузпи, като двубоят завъри 0:0 в редовното време. Двата отбора изиграха вълнуващ мач, в който положения не липсваха.
"Вълците" се оказаха отборът, който най-много затрудни Сити от началото на сезона. За първи път през тази кампания тимът на Гуардиола не успя да вкара гол. Уулвс имаше и три великолепни възможности да стигне до попадения, като играчи на гостити излизаха сами срещу Кладио Браво, но не успяха да го преодолеят.
Гуардиола бе направил девет промени в състава от последния мач, но тимът му отново изглеждаше впечатляващо поради дългата скамейка, с която разполага. Серхио Агуеро бе сред титулярите и изведе отбора с капитанската лента. Аржентинецът търсеше своя гол номер 178 за клуба, което щеше да го направи голмайстор №1 в историята на Сити. Нападателят обаче нямаше ден и пропусна няколко добри възможности
"Гражданите" започнаха вихрено, но постепенно видяха, че няма лесно да преодолеят защитата на съперника. Те имаха повече шансове през първата част, а с изтичане на минутите все по-трудно застрашаваха вратата на Уулвс.
Гостите обаче не бяха пристигнали да се бранят геройски. 19-годишният Брайт Енобакаре можеше да се превърне в герой. В края на първото полувреме той открадна топката от Мангала и излезе сам срещу Клаудио Браво, но не успя да го преодолее. След почивката Елдер Коща също бе сам срещу вратаря на Сити, но и неговият опит не бе успешен. В самия край на двубоя отново Енобакаре се откъсна от защитата, но вече бе твърде уморен и стреля слабо право в ръцете на Браво.
Стигна се до продължения, в които тимът на Гуардиола опита да реши мача, но отново не успя. При последвалите дузпи обаче играчите на Сити бяха безпогрешни. Те поведоха с 2:1, когато Н'Диайе и Коуди направиха последователни пропуски, а Агуеро отбеляза победния гол с "Паненка", като копна топката технично в центъра на вратата.

МАН СИТИ - УУЛВЪРХАМПТЪН 4:1 след изпълнения на дузпи (0:0 в редовното време)