Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Безпроблемни победи за Бенфика и Спортинг (видео)

Отборите на Бенфика и Спортинг (Лисабон) се върнаха към победите, след като в предишния кръг от португалското първенство загубиха ценни точки. Снощи Бенфика се наложи с 3:1 при гостуването си на Авеш, а Спортинг беше още по-убедителен - 5:1 срещу Шавеш.

Голмайсторът Жонас Гонсалвеш този път беше титуляр за Бенфика, след като не започна срещу Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, и се отчете с две попадения от дузпи. За тима на Руи Витория се разписа и Харис Сеферович. За Авеш точен беше Родриго Дефенди в 76-ата минута при 0:2, но малко след това Жонас реализира дузпа и затвърди победата на лисабонските “орли”.
Спортинг не срещна никакви трудности у дома срещу новака Шавеш. Бас Дост вкара хеттрик, а другите два гола за състава на Жорже Жезус бяха дело на аржентинския национал Маркос Акуня. Почетния гол за гостите отбеляза Давидсон в последната минута.

В събота Порто разгроми Пасош Ферейра с 6:1 и е начело в класирането с 25 точки. На второ място е Спортинг с 23, а Бенфика има 20 точки и е на трета позиция.

АВЕШ - БЕНФИКА 1:3
0:1 Жонас (29) д.
0:2 Сеферович (50)
1:2 Дефенди (76)
1:3 Жонас (80) д.