Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Реал Мадрид отметна задачата с класика (видео+галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид записа успех с 3:0 над Ейбар в мач от деветия кръг на Примера дивисион, игран пред 66 189 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Пауло Оливейра си отбеляза автогол в 19-ата минута, а Марко Асенсио (28) и Марсело (82) също допринесоха с голове за успеха. С победата момчетата на Зинедин Зидан отново се доближиха на пет точки от водача Барселона.

Карим Бензема остана на пейката и в атака до Кристиано Роналдо се появи Марко Асенсио. Дани Себайос получи шанс в средата на терена. Гостите от "Ипуруа" изградиха схема 5-4-1 с централен нападател Шарлиз.

След едва 70 секунди "лос бланкос" стигнаха до перфектна възможност за гол. Марко Асенсио овладя  топката и намери по прекрасен начин непокрития Иско, който стреля от 15 метра, но в обсега на вратаря Марко Дмитрович, който изби. Баските също стигнаха до удар в началото. В петата минута Шарлиз подаде към дъгата за Жоан Жордан, който стреля и накара Кико Касийя да избива. Неочаквано момчетата на Зинедин Зидан приеха играта в своята половина.
14 Реал Мадрид - Ейбар
При едно от редките си по-опасни нападения в 19-ата минута Асенсио центрира към Серхио Рамос, но всъщност Пауло Оливейра игра с глава и сам насочи в мрежата на гостите - 1:0. Едва минута по-късно възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар получиха удобна възможност за отговор, но двама срещу един Шарлиз предпочете да стреля отдалеч и го направи по безобразен начин. В 24-ата Рафаел Варан се размина с топката, но Касийя внимаваше и отрази. В 28-ата мадридчани реализираха второ попадение. Иско подаде към Асенсио, който моментално шутира от 15 метра, а вратарят Дмитрович видя как топката минава до статичния му крак - 2:0.
В 32-ата Каземиро отправи тежък удар и топката профуча много опасно покрай дясната сглобка. Минута по-късно Асенсио беше намерен сам пред малкото наказателно поле, но предпочете да свали топката към Кристиано, който беше спрян. Като цяло "синьо-червените" стояха доста добре на терена, но допуснаха грешки във важни моменти.
Втората част стартира с шанс пред Иско, който сам срещу вратаря стреля в неговите крака. В 55-ата минута останаха съмнения за дузпа в наказателното поле на шампионите. И повторенията не показаха добре дали Каземиро извършва нарушение срещу Инуи. Бразилският национал със сигурност не игра с топката, но не е ясно дали има достатъчен контакт с крака на японеца. Иначе Каземиро вече имаше жълт картон. В 66-ата Кристиано изскочи сам срещу вратаря, но не прояви голмайсторския си нюх и стреля в краката на стража. При добавката резервата Карим Бензема шутира прекалено високо.
В 78-ата резервата днес Марсело прояви упорство в наказателното поле, но така и не стигна до удар. Секунди по-късно Роналдо шутира от малък ъгъл, пращайки топката от външната страна на мрежата. В 82-ата Мадрид организира величествена атака с по едно докосване: Бензема изведе Марсело, който завърши по превъзходен начин със силен диагонален удар от 18 метра за 3:0. В 88-ата Роналдо отново не успя да преодолее Дмитрович и шутира точно в неговите ръце. В крайна сметка Реал спечели класически, а португалецът не успя да вкара и остава само седин шампионатен гол този сезон.
Основните футболисти на Зидан ще получат почивка през седмицата, когато е първият 1/16-финал за Купата на краля.