Ураганът Юве отнесе Удинезе на "Дачия Арена" с 10 човека

Властелинът на Италия през последните шест сезона Ювентус демонстрира шампионски дух и се завърна към победния ход в Серия "А". "Бианконерите" спечелиха важното си гостуване на Удинезе с 6:2 от 9-ия кръг на калчото, след като от 26-ата минута играха с човек по-малко, тъй като Марио Манджукич бе изгонен.

Автогол на Самир в 14-ата минута, Сами Кедира, който вкара първи хеттрик (20, 59, 87), Даниеле Ругани (52) и Миралем Пянич (90) отбелязаха головете на "бяло-черните", докато Стипе Перица (8) и Данило (48) се разписаха за "фриуланите".

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@Под проливен дъжд на "Дачия Арена" момчетата на Масимилиано Алегри показаха страхотен характер, като напълно заслужено прекъснаха серията си от един месец без победа в шампионата. Старата госпожа нямаше победа в първенството от 23 септември, когато разпиля с 4:0 Торино в Дерби дела Моле. След това стигнаха до 2:2 с Аталанта в Бергамо, въпреки двата гола преднина и пропуснатата дузпа от Пауло Дибала в края, а миналата седмицата отстъпиха с 1:2 от Лацио на "Алианц Стейдиъм", като Дибала отново сбърка от бялата точка в 96-ата минута.

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@Успехът бе седми за Юве, като доближи звездите на Алегри само на три точки от лидера Наполи и на точка от втория Интер. Грандът от Торино има вече 22 точки, докато Удинезе записа пета загуба в последните си шест двубоя от Серия "А", като остана с шест точки на 14-о място.

Шампионите бяха пределно мотивирани да се върнат към победната серия, след като директните им конкуренти Наполи и Интер (0:0), спряха победните си серии на "Сан Паоло".

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@Алегри замени цели пет футболисти от загубата с "орлите". Даниеле Ругани, Алекс Сандро, Миралем Пянич, Хуан Куадрадо и Пауло Дибала започнаха в схемата 4-2-3-1, като смениха Андреа Бардзали, Квадво Асамоа, Блес Матюиди, Родриго Бентанкур, Дъглас Коща.

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@Въпреки това, домакините започнаха отлично, а хубава атака на Перица в 8-ата минута завърши с първото му попадение през този сезон. Невероятен автогол с глава на Самир, който влезе в ролята на нападател в 14-ата минута при центриране на ъглов удар от Пянич, възстанови равенството. В 20-ата минута Сами Кедира с глава засече центриране на Куадрадо и донесе пълен обрат за шампионите. Това бе първи гол за халфа през тази кампания. В следващата атака Гонсало Игуаин удари гредата, а в 26-ата минута Марио Мандужкич искаше дузпа. Хърватинът бе съборен в наказателното поле, а след това се скара с Али Аднан Казим. Двамата получиха жълти картони, а нападателят реагира остро към рефера Даниеле Довери, който му показа втори жълт картон, пращайки го под душовете.

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@В минутите до края на първата част Джанлуиджи Буфон показа невероятната си класа, като на няколко пъти спаси вратата си от втори гол. Перица, Якуб Янкто и Макси Лопес бяха спрени от легендата на Юве и Италия.

Втората част започна, както и първата - с гол за Удинезе. Този път Данило изравни с глава, гостите имаха претенции за засада, но ВАР (Видео асистент рефер) зачете попадението.

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@В този миг тифозите по трибуните помислиха, че "фриуланите" могат да стигнат до обрат, без да си дават сметка, че просто ядосаха гранда, а Луиджи Дел Нери бе изгонен. Ругани с глава върна преднината на Юве в 52-ата минута, като също вкара дебютното си попадение за сезона в калчото. В 59-ата минута Ругани асистира с глава на Кедира, който вкара за 4:2. Гол на Дибала бе отменен поради засада на Игуаин, който му подаде.

Ювентус разпиля Удинесе с 6:2 насред Фриули@@@Удинезе се опита да се върне в мача, но вместо това получи пети гол в 86-ата минута, когато Кедира с хубав диагонален изстрел, реализира своя първи хеттрик. Секунди преди края на мача Пянич, който се завърна през седмицата след травма с гол срещу Спортинг (Лисабон), също се разписа за крайното 6:2 насред Удине.

Юве приема СПАЛ и гостува на Милан през следващата седмица, а Удинезе има визита на Сасуоло и приема Аталанта.