Коларов герой за Рома в Торино (видео)

Отборът на Рома надви с 1:0 като гост Торино в мач от 9-ия кръг на Серия "А". Автор на единственото попадение в двубоя реализира сръбският ляв бек Александър Коларов в 69-ата минута. Опитният краен бранител порази противниковата врата с блестящ изстрел от фаул.

Наставникът на Торино Синиша Михайлович не можеше да разчита в мача на контузения нападател Андреа Белоти, докато гръцкият централен защитник Костас Манолас не бе на разположение заради травма на старши треньора на Рома Еузебио ди Франческо.

Рома бе по-активният отбор през първото полувреме, но гостите трудно създаваха сериозни опасности за вратата на Салваторе Сиригу. В края на първата част и пред вратата на Алисон имаше някои интересни моменти, като в 39-ата минута младият нападател Умар Садик, играещ под наем в Торино именно от Рома, можеше да накаже родния си тим. Снажният нигериец обаче стреля неточно от близко разстояние. В минутите до края на първото полувреме пък столичани на два пъти бяха близо до гол във вратата на Сиригу. Първо Алесандро Флоренци опита да изненада стража на “биковете” с коварен удар, но Сиригу внимаваше и изби в корнер. Секунди след това пък Кевин Строотман пропусна златен шанс за гол, след като бе “забравен” от защитата на Торино на далечната греда, но не успя да уцели вратата от около 2 метра.

През второто полувреме картината не се промени като цяло, поне през първите 25 минути. “Джаларосите”, играещи в бели екипи днес, владееха повече топката, но головите положения липсваха. Така се стигна до 69-ата минута, когато столичани получиха право да изпълнят фаул от нелоша позиция и зад топката застана Александър Коларов. Бившият играч на Лацио с изключителен шут с левия крак опъна мрежата зад Сиригу и даде аванс на “вълците” в резултата, а този момент реши и мача.

Коларов решава за втори път този сезон двубой на Рома с гол от фаул. С негово попадение от пряк свободен удар "вълците" спечелиха с 1:0 и срещу Аталанта в Бергамо в първия кръг.

Друг интересен факт е, че "джалоросите" все още нямат допуснат във вратата си гол при гостуване от началото на сезона в Серия "А". В четирите си гостувания дотук столичани имат голова разлика 8:0. Нещо повече, клубът от вечния град вече има 11 поредни победи при гостувания в Серия "А".
В отсъствието на звездата си Белоти торинци изпитваха проблеми в атака. Умар Садик бе здраво “захапан” от бранителите на Рома, а когато в една ситуация все пак се измъкна и изскочи сам срещу Алисон, бе отсъдена засада. Отбраната на Рома действаше стабилно в заключителните минути и играчите на Ди Франческо без особени трудности задържаха добрия резултат и прибавиха нови три точки към актива си.
Рома вече има 18 точки, като е и с мач по-малко - гостуване на Сампдория в Генуа. “Вълците” са пети в класирането, а днешният им съперник Торино заема 10-а позиция с 13 точки, като днес допусна второ поражение от началото на сезона в италианското първенство.

ТОРИНО - РОМА 0:1

0:1 Коларов (69)