Хандбалният Спартак (Варна) остава близо до върха

Спартак (Варна) продължава да следва по петите градския съперник и шампион на страната - Локомотив. В среща от петия кръг на хандбалното първенство при мъжете Спартак постигна трети успех в четири срещи след 32:23 гола при домакинството на Локомотив (Горна Оряховица). Варненци надиграха "железничарите" за трети пореден път след дубъла от победи през миналия сезон.

Отборът, воден от Веселин Станков, изигра силно първо полувреме и поведе със 17:11 след 30 минути на игралното поле. Почивката не помогна на гостите да скроят план за противодействие и поражението през втората част стана още по-голямо, като цифрово изражение.

Локомотив загуби за трети път в четири срещи от старта на шампионата. Единственият успех на тима от Горна Оряховица бе постигнат в третия кръг при гостуването на Пирин (Гоце Делчев). "Железничарите" заемат седмо място в класирането с едва 2 точки.

Спартак (Варна) има 7 в актива си - само с една по-малко от Локомотив (Варна), който победи Пирин в петия кръг. След седмица Спартак гостува в Ловеч срещу местния Осъм, а лидерите приемат Фрегата. Локо ГО пък е домакин на НСА.