Дюлгеров: Зависими сме от Каранга, тактиката на Левски ме учуди

Защитникът на ЦСКА-София Александър Дюлгеров обяви, че равенството срещу Левски (2:2) се приема за загуба в червения лагер.

“Не ни достигна един гол повече и по-малко грешки. Две грешки и два гола. Според мен имахме повечето шансове. Играхме по-добре, държахме повече топката, но 2:2 е спаревдилв резултат. Естествено, че сме разочаровани. Все едно сме загубили мача.

Указанията не бяха да се приберем. Искахме да държим повече топката. До 15-ата минута Левски бе по-добър от нас, вкараха гол. След това се опитахме да върнем мача в наша полза, но не успяхме. Три поредни равенства не е добре за нас. Искаме да се борим за шампионската титла. Равни с Етър, Пирин… Хайде, сега с Левски, но трябва да се върнем в победния ритъм.

Гледахме и на повторения, че Яблонски всеки път вкарва гол. Ето, пак грешка, това е. Докато има шанс, ще се борим за титлата. Все пак сме ЦСКА. Няма какво да направим. Сега трябва да победим Славия и после ще видим с Лудогорец какво ще се случи.

Много неща трябва да променим. Най-вече да не допускаме елементарни грешки в защита. Вкарваме днес два гола, но и допуснахме.

Мен играта на Левски ме учуди малко. Освен първите 15 минути на второто полувреме, когато си подаваха, повече изритани топки напред към Обертан. Учудиха ме, но това е тяхната тактика. Нашата е точно обратната - да играем хубав футбол и каквото стане. Въпросът е, че за да побеждаваме, понякога не трябва да играем хубаво. Опитахме днес да победим, но все пак Левски е срещу нас.

Резултатите показват, че сме зависими от Каранга. Когато не вкарва, не побеждаваме. Надявам се следващия мач да започне да вкарва”, коментира Дюлгеров.