Ман Юнайтед бе повален за първи път (видео)

Манчестър Юнайтед допусна първа загуба от началото на сезона, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на новака Хъдърсфийлд. Два гола в рамките на пет минути през първото полувреме решиха мача. Тогава Мууй и Депоатр се разписаха. Влезлият като резерва Маркъс Рашфорд намали в 78-ата минута, но “червените дяволи” не успяха да стигнат до равенстно, въпреки че доминираха през втората част.

При силен вятър и дъжд през второто полувреме отборът на Моуриньо допусна първа загуба от Хъдърсфийлд от далечната 1952 г. Новаците отбязаха два гола във вратата на Де Хеа, като Юнайтед не бе допускал попадение в седем от първите си осем мача във Висшата лига. Загубата отдалечи Ман Юнайтед от върха, като отборът остава на второ място, но вече изостава с пет точки от лидера Манчестър Сити.

Двата отбора започнаха предпазливо срещата. Постепенно тимът на Моуриньо започна да доминира по отношение владението на топката, но трудно стигаше до опасности пред вратата на домакините. След 20 минути игра Ашли Йънг центрира за Лукаку, който пробва странична ножица, но ударът бе неточен. Малко по-късно мениджърът на Юнайтед трябваше да направи принудителна смяна, след като Фил Джоунс се контузи. Той бе заменен от Виктор Линдельоф.

Именно влизането на шведския защитник донесе промяната в мача и отбраната на Юнайтед започна да изглежда далеч по-нестабилна. В 28-ата минута Аарън Мууй открадна топката от Мата в центъра на терена. Той напредна и намери Пол Инс, който стреля, Де Хеа отби топката, но тя се озова в Мууй и той я насочи към мрежата.

Пет минути по-късно Линдельоф остави една дълга топка, изпратена от вратаря на домакините Йонас Льосл. Бранителят не успя да играе с глава и топката бе овладяна от Депоарт, който заобиколи Де Хеа и направи резултата 2:0.

В края на полувремето “червените дяволи” натиснаха и играчите на Хъдърсфийлд трябваше със зъби и нокти да чистят и да бранят няколко центрирания пред вратата си, но те се справиха и задържаха аванса си на почивката.

Моуриньо пусна в игра Рашфорд и Мхитарян за началото на второто полувреме. Те влязоха на мястото на Мата и Марсиал, а след принудителната промяна през първата част това означаваше, че португалецът е извършил трите си смени още на този етап от срещата.

С изминаването на минутите Юнайтед постепенно увеличаваше натиска пред вратата на съперника и започна все по-често да създава положения. Гостите обаче не бяха точни в заключителната фаза. Ашли Йънг, Рашфорд и Ерера отправиха неточни изстрели от добри позиции. В 76-ата минута след центриране на Йънг след удар на Ерера с глава последва блестящо спасяване на вратаря на Хъдърсфийлд Льосл. Юнайтед все пак стигна до попадение в 78-ата минута, когато Лукаку овладя топката по дясното крило и с великолепно центриране намери Рашфорд в наказателното поле, а английският национал намали на 2:1 след изстрел с глава.

В самия край натискът на гостите се увеличи и доведе до поредица от центрирания и няколко разбърквания в наказателното поле на съперника. Бранителите на Хъдърсфийлд успяха да се справят, като на моменти и късметът им помогна. Смолинг бе близо до изравняване в заключителни секунди, но ударът му бе блокиран.

ХЪДЪРСФИЙЛД - МАН ЮНАЙТЕД 2:1
1:0 - Мууй (28)
2:0 - Депоарт (33)
2:1 - Рашфорд (78)