Григор доволен от победата над Янович, очаква нов труден мач срещу Зверев

Григор Димитров е изключително доволен от победата си над поляка Йежи Янович във втория кръг на турнира на твърда настилка в Стокхолм, който е от категорията АТР250. Българинът спечели със 7:5, 7:6(5) и си осигури място на четвъртфиналите, където негов съперник ще бъде 30-ият в света Миша Зверев (Германия).

"Изключително доволен съм от постигнатата победа. Всичко се реши от няколко точки, заяви след двубоя Григор. - В първия сет имах само една точка за пробив и се възползвах. В тайбрека също една точка бе определяща - това беше всичко в мача днес. Йежи е супер талантлив играч, особено на закрито. Той сервираше невероятно, затова аз имах някои проблеми при ретурите. Но във всеки гейм се опитвах да остана положително настроен и да се съсредоточа върху играта си, защото не можех да си позволя да загубя точка. В момента се чувствам наистина щастлив от победата ми над такъв труден съперник. Последния път загубих от него. Беше повече от труден мач и се радвам, че го спечелих.”

"Обичам да съм тук, обичам да играя тук пред вас. В Стокхолм спечелих първата си титла. Благодаря ви за подкрепата, радвам се да се завърна. Всеки път тук се чувствам като у дома си. Имам много хубави спомени и ще се опитам да продължа така в турнира”, каза още Димитров.

Той коментира и следващото препятствие пред него - германеца Миша Зверев: “Още един труден противник. Играли сме няколко пъти с Миша. Много е опасен, особено на закрито, играе сервис-воле. Няма място за отпускане - отново трябва да покажа най-добрата си игра."