Зенит мачка всичко по пътя си (видео)

Отборът на Зенит спечели с 3:1 у дома срещу Розенборг в мач от група L на Лига Европа. Емилиано Ригони се отчете с хеттрик за питерци (2, 68 и 75). Хеланд вкара за норвежците в 88-ата минута. Руският тим е със стопроцентов актив от първите три срещи. Розенборг е втори с три точки.

Ригони откри още във втората минута с глава след пас на Кришито. В 68-ата голмайсторът натисна защитник, а след това преодоля вратаря, който можеше да се справи и по-добре. В 75-ата безобразна проява в защита позволи на Ригони отблизо до отбележи за 3:0. В самия край Хеланд оформи крайния резултат след пас от Расмусен.