Евро 2024: Англия - Словакия 0:1

Сари вещае триумф на Сити в Шампионската лига

Треньорът на Наполи Маурицио Сари засипа със суперлативи отбора на Манчестър Сити след срещата между двата отбора от груповата фаза в Шампионската лига. Английският тим победи с 2:1 Наполи у дома и в група F и записа 10-ти пореден успех на сметката си и 3-ти в този турнир.

Домакините на "Етихад" поведоха с голове на Рахим Стърлинг в 9-ата и Габриел Жезус в 13-ата минута. След това гостите получиха две дузпи. Първата в 38-ата минута бе пропусната от Дрис Мертенс, а Амаду Диавара реализира втората в 73-ата минута, но Наполи така и не успя да се добере поне до равенството.

"Не разбирам какво ни стана в пърите 30 минути. След това заиграхме равностойно,  а това не е малко, защото Сити е един от сериозните претенденти за спечелване на Шампионската лига. Пропуснатата дузпа през първото полувреме ни засегна, но не повлия на играта ни през вторите 45 минути и съм доволен.

Като цяло създадохме 4 положения за гол срещу пет за Манчестър Сити. Това е показателно за настройката ни за мача. Не бяхме дошли да се браним, а да атакуваме", коментира Сари.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!