Шахтьор (Д) обърна Фейенорд насред Ротердам (видео)

Отборът на Шахтьор (Донецк) измъкна ценна победа с 2:1 в гостуването си на Фейенорд от група "F" на Шампионската лига в Ротердам. Украинците записаха втори успех на сметката си, като в същото време нанесоха трето поредно поражение на своя съперник. Домакините първи откриха резултата в мача чрез Стивън Берхуйс в  8-ата минута, но гостите направиха пълен обрат с два гола на Бернард в 24-ата и 54-ата минута. Шахтьор пък завърши мача в намален състав, след като Ярослав Ракитский си изкара втори жълт и червен картон в 75-ата минута.

Фейенорд започна срещата много силно и създаде две голови възможности още в първите две минути. Първо в Бьотиус получи прекрасно центриране в наказателно поле, но сам срещу вратаря прати топката над напречната греда. Минута по-късно Йоргенсен се освободи между няколко играчи и стреля от границата на пеналта, но покрай вратата.

По-добрата игра на домакините им помогна да стигнат и до откриване на резултата. В 8-ата минута Тони Тринидад де Вилхена отправи мощен далечен удар, Андрий Пятов успя да спаси, но Берхуйс отблизо довкара за 1:0.

Постепенно обаче Шахтьор успя да се съвземе и да изравни играта. В 24-ата минута Фред отне една топка в средата на терена и с прекрасен извеждащ пас разсече отбраната на съперника, като изведе Бернард очи в очи с вратаря, а той не сгреши за 1:1.

До края на полувремето гостите дори стояха малко по-добре и пропуснаха още една голова възможност чрез Факундо Ферейра в 42-ата минута.

Още в началото на втората част украинците успяха да направят пълен обрат. Те организираха хубава постепенна атака, Бутко получи отдясно и центрира прекрасно към Бернард, който с глава за втори път порази вратата на Пятов.

В 75-ата минута Шахтьор остана в намален състав, след като Ракитский бе изгонен от игра с втори жълт и червен картон за задържане на Тоорнстра.

Домакините опитаха да се възползват от численото си предимство и в добавеното време можеха да стигнат поне до изравняване, но ударът с глава на Крамер бе спасен блестящо от Пятов.

Така победата отида не сметката на Шахтьор, който вече е с 6 точки на 2-ото място в класирането. Фейенорд пък остава на дъното без спечелена точка и с все по-малки шансове за продължаване напред в турнира.

Фейеноорд - Шахтер Донецк 1:2. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.