Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Ас на Брага под въпрос за Лудогорец

Един от нападателите на Брага - Диего Соуса, е под заплахата да пропусне двубоя с Лудогорец в четвъртък. Играчът получи контузия в мача за Купата на Португалия срещу Сан Мартиньо. От началото на сезона Соуса има 5 гола в 5 мача за Брага (254 минути), като се разписа и при 2:1 с Хофенхайм в Германия.

Същевременно клубът изрази солидарността си с жертвите на пожарите, които през уикенда отново атакуваха португалската територия. 3700 пожарникари се борят срещу 26 големи пожара в централната и северната част на страната. Загинали са 27 души. Пламъците са достигнали и до Брага, където ще играе Лудогорец в четвъртък. Общинският авариен план е бил активиран заради благоприятните условия за пожари и възможни наводнения след дъжда, който се очакваше вчера и днес.