Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Селта разби Лас Палмас с хеттрик на Аспас (видео)

Селта играе на приливи и отливи от началото на сезона, но тази вечер показа изключително прагматичен футбол при гостуването си на Лас Палмас и разгроми тима от Канарските острови с 5:2. Над всички на терена беше Яго Аспас, който заби хеттрик. Освен бившия нападател на Ливърпул, за галисийци се разписаха Емре Мор и Пабло Ернандес. Точни за Лас Палмас бяха Витоло и Лоик Реми в самия край на двубоя.

Домакините имаха превъзходство в почти всички статистически показатели - притежание на топката, удари в очертанията на вратата и корнери, но трагичната им защита ги провали за пореден път. Съставът на Пако Айестаран вече е инкасирал 18 попадения във вратата си - най-лошото постижение в Ла Лига, заедно с Малага.
Емре Мор даде аванс на Селта с много технично изпълнение в 16-ата минута, а в 20-ата Яго Аспас от малък ъгъл изненада Леандро Чичизола и удвои преднината на гостите. Лас Палмас беше по-добрият отбор до почивката, но така и не успя да намали.

В 49-ата минута Аспас реши всичко с трети гол за Селта след перфектна контраатака. Малко по-късно вратарят на галисийци Рубен Бланко излезе извън наказателното поле и спъна Джонатан Кайери, за което получи директен червен картон. Въпреки това, Селта вкара и четвърти гол, дело на Пабло Ернандес в 71-ата минута.
Нещата станаха катастрофални за домакините, а в 76-ата минута Яго Аспас оформи хеттрика си след комбинация с Пионе Систо. Едва при този резултат гостите се отпуснаха и Витоло вкара за 1:5 в 90-ата минута, а в добавеното време Лоик Реми вкара третото си попадение в 3 мача с екипа на Лас Палмас.

Селта вече е без загуба в 4 поредни мача и се изкачи на 10-о място в класирането с 11 точки. Лас Палмас пък е в серия от 4 поражение и се намира в зоната на изпадащите с едва 6 точки.