И Верона не се смили над боксовата круша на Серия "А" (видео)

Осмият кръг в Серия "А" завърши с двубой между новаците Верона и Беневенто. Това бяха и двата единствени тима без победа до момента. Домакините успяха да се наложат с 1:0 и дори се измъкнаха от зоната на изпадащите, а техният съперник продължава да е на дъното без спечелена точка и с отчайващата голова разлика 2:19.

В герой за Верона се превърна бразилецът Ромуло. Той отбеляза скъпоценния гол в 74-ата минута. Гостите играха на "Маркантонио Бентегоди" с човек по-малко от 37-ата минута, когато беше изгонен Лука Антей.
Матиа Валоти пропиля две добри положения за Верона в началото, но по-късно именно той изкара червения картон на Антей, който го фаулира много грубо. Опитните Алесио Черчи и Джампаоло Пацини също имаха възможности да се разпишат за домакинит, но стражът на Беневенто Алберто Бриньоли се прояви с няколко отлични спасявания.

В 74-ата минута Даниеле Верде прекоси почти целия терен и центрира към Ромуло, който от въздуха прати топката във вратата на гостите. В края Пиетро Йемело сензационно можеше да изравни, но беше спрян от Мохамед Салим Фарес.