Дунав (Русе) надделя над Черноморец (Бяла) в първия си официален мач от Шампионата на Висшата лига

На 14 октомври 2017 година от 17:00 часа се проведе първият официален мач на волейболния Дунав (Русе) срещу ВК Черноморец 2008 (Бяла).

Домакинството на русенския отбор се игра в Булстрад Арена, където отбеляза първа официална победа за сезон 2017/2018.

Русенци доминираха на „Черноморец Бяла 2008“ през целия мач. Крайният резултат беше 3:0 гейма (25:18, 25:18, 25:17). От „Дунав“ участие взеха почти всички играчи от състава.

Това е четвърта победа на „Дунав“ над отбор от Висша лига. Русенци вече надиграха „Строител“ (3:1), „Виктория Волей“ (3:0) и „ДЕЯ Спорт“ (3:1), по време на приятелски турнир в Пловдив.

На 21.10.2017 г. „Дунав“ гостува на „Попово 09“, където очакванията са за поредна победа.
Следващият домакински мач на русенци срещу „Виктория Волей“, ще се проведе на 04.11.2017г. от 17:00 часа в Булстрад Арена.