Аутсайдерът на Първа лига падна за 10-ти път - Септември изпревари Дунав (видео+галерия)

Витоша (Бистрица) инкасира десето поражение в първенството, след като падна с 0:1 при визитата си на Септември в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя вкара резервата Мартин Тошев, разписал се в 63-ата минута.

Септември - Витоша(Бистрица)@@@

Първият точен удар в мача бе на Даниел Пеев от Витоша в 9-ата минута, когато стреля по земя от 25 метра, но Георгиев без проблем спаси.

Четири минути след това положение домакините претендираха за дузпа, когато Байду нахлу в наказателното поле и бранител на бистричани му приложи бодичек, но реферът Владимир Вълков остана безмълвен.

В 36-ата минута Пеев намери Стефан Христов зад гърба на централните защитници на Септември, но нападателят на Витоша не успя да овладее добре топката. Ако го бе направил, се озоваваше очи в очи с вратаря на домакините.

Двата отбора продължиха с вялото си представяне и след почивката. Все пак малко по-активният тим, този на Септември, успя да открие резултата в 63-ата минута при една от малкото опасни атаки. Иван Стоянов центрира отдясно, стражът на Витоша Християн Василев увисна и Мартин Тошев вкара с глава за 1:0.

Малко по-късно, в 69-ата минута, Янко Сандански изпълни добре пряк свободен удар, който затрудни Василев, но все пак вратарят на бистричани се справи и спаси. Десет минути след това положение Сандански пак опита да вкара с шут отдалеч, но Василев изби в корнер.

До края на мача Витоша опита да наложи натиск, но Септември го неутрализира и сравнително лесно удържа минималната си преднина.

С този успех домакините изпревариха Дунав в класирането на Първа лига и вече са 12-ти. Витоша пък е твърдо на последното място, тъй като от началото на сезона е спечелил само две точки от 12 изиграни двубоя.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:0