Габиадини се завърна с два гола и донесе точка на "светците" (видео)

Нюкасъл на два пъти повеждаше, но трябва да е доволен от точката, която спечели при гостуването на Саутхамптън. Двата отбора изиграха вълнуващ мач, завършил 2:2. Маноло Габиадини отбеляза завръщането си в тима на “светците” с две попадения.

Айзък Хейдън изведе “свраките” напред след 20 минути игра, а Хоселу пропусна да удвои аванса на гостите, като топката срещна гредата след удара му. Малко след почивката Габиадини изравни, но 87 секунди по-късно Перес възстанови преднината на Нюкасъл. Италианският нападател отново изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Лежюн срещу Шейн Лонг.

Саутхамптън не беше отбелязвал гол като домакин в последните си девет домакински срещи във Висшата лига, а днес също не изглеждаше, че това ще се случи, тъй като нямаха удар в очертанията на вратата през първото полувреме. Включването на Габиадини в тима обаче даде резултат, като италианецът се разписа на два пъти след почивката.

САУТХАМПТЪН - НЮКАСЪЛ 2:2
0:1 - Хейдън (20)
1:1 - Габиадини (49)
1:2 - Перес (51)
2:2 - Габиадини (75-д)