Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Виляреал ликува в Каталуня след динамичен сблъсък (видео)

Отборът на Виляреал надви с 2:1 домакина Жирона в среща от осмия кръг на Ла Лига. Седрик Бакамбю (9 и 20) реализира две попадения за “подводницата”. За новака точен беше Кристиан Стуани (41). С успеха тимът на Хавиер Кайеха се изкачи в горната половина на таблицата. Жирона е едно място над зоната на изпадащите.

Първото полувреме на “Монтиливи” беше приятно за окото. Седрик Бакамбю стреля безпогрешно и при двете голови положения, които се откриха пред него. След това момчетата на Пабло Мачин реагираха с няколко опасни ситуации, при една от които вкараха. В деветата минута Ману Тригерос изведе Бакамбю сам срещу Горка Ираисос и нападателят не сбърка. В 20-ата Бакамбю беше точен след страхотно подаване на Пабло Форналс - 0:2. В 41-ата Кристиан Стуани намали, възползвайки се от разсеяна игра на “жълтите” при корнер.

И втората част беше динамична и интересна. В 52-ата минута Виктор Руис се намеси в последния момент, предотвратявайки изравняване. В 59-ата Алваро Гонсалес блокира удар на Кайоде. В 65-ата Ираисос спря топката след шут на Карлос Бака. В 87-ата каталунците удариха греда. В опита си да изчисти Виктор Руис изрита топката в гредата на собствената врата. В 90-ата и гостите от "Ел Мадригал" се отчетоха с греда чрез резервата Роберто Сориано.