Ориги пак вкара, но това не стигна за 3 т. (видео)

Байер (Леверкузен) и Волфсбург спазиха традицията от последните сезони да правят резултатни мачове помежду си, завършвайки 2:2 в двубой от осмия кръг. Равенството не върши работа на никой от съперниците, защото те продължават да са във втората половина на таблицата и още отсега дават индикации за нов провален шампионат.

Домакините бяха много по-активни преди почивката и създадоха доста положения, но вкараха само веднъж чрез Ларс Бендер в 29-ата минута. Противно на случващото се на терена, Волфбсург успя да изравни минута преди почивката чрез преотстъпения от Ливърпул Дивок Ориги. Това е втори гол за белгийския нападател с екипа на “вълците” в германския елит.

Ситуацията се повтори и през втората част. Лукас Аларио даде нов аванс на “аспирините” в 61-ата минута, но бъдещият участник на Мондиал 2018 Якуб Блашчиковски хладнокръвно изравни за втори път само осем минути след това.

Две минути преди края появилият се като смяна 18-годишен талант на Волфсбург Виктор Осимен пропусна от идеална ситуация.
Байер и Волфсбург общо имат само три победи от началото на сезона в Бундеслигата.