Рууни спаси Евертън от нова загуба (видео)

С гол на Уейн Рууни от дузпа в 90-ата минута Евертън се добра до точка при гостуването си на Брайтън. Срещата завърши 1:1, като ситуацията на “карамелите” и Роналд Куман се влоши. Отборът е с актив от 8 точки и заемат 16-то място в класирането.

Брайтън вече усещаше трите точки преди изравняването в края, въпреки че поведе малко по-рано - в 82-ата минута. Тогава Бруно проби отдясно и върна към Искиердо, чийто удар бе блокиран от Кийн, топката попадна в Нокер и той я прати в мрежата.

Евертън изглеждаше неефективен в атака. Освен удари на Влашич и Холгейт, организираната защита на домакините не остави шансове на съперника. Рууни не блестеше, а привлеченият за 45 милиона Гилфи Сигурдсон отново не впечатли. Въпреки многото покупки през лятото, под ръководството на Куман тимът е вкарал седем гола в последните 13 мача в първенството и има само две победи от осем двубоя през този сезон.

Брайтън спокойно можеше да стигне до победата. Ако не беше Майкъл Кийн, който успя да блокира удар на Люис Дънк, домакините щяха да водят на почивката. Тимът на Крис Хютън също има осем точки, но ситуацията в клуба изглежда далеч по-добра в сравнение с тази при днешния им съперник.