Реал Сосиедад спечели по-малкото баско дерби (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надви с 2:0 като гост Алавес в мач от осмия кръг на испанското първенство. Микел Оярсабал (77) и Ариц Елустондо (82) се разписаха за "чури урдин" в баския сблъсък. Това беше първа шампионатна победа за момчетата на Еусебио Сакристан от 10 септември насам. Тимът от Витория пък остава на предпоследното 19-о място.

Първото полувреме на "Мендисороса" беше доста динамично, но пропуските оставиха резултата непроменен. За пореден мач най-активен от състава на Алавес беше Алфонсо Педраса. В 11-ата той направи силен рейд, но последва неточен шут на Ману Алехандро Гарсия. В 25-ата Фернандо Пачеко спаси след изстрел на Хуанми. Четири по-късно Педраса предостави брилянтна топка за Мунир Ел Хадади, но преотстъпеният от Барселона прати кълбото прекалено високо.

В 58-ата минута Хуанми насочи над гредата с глава. В 77-ата гостите от "Аноета" откриха резултата. Защитата на виторианци не се подреди добре, топката стигна до Микел Оярсабал, който насочи в далечния десен ъгъл с удар от около 15 метра - 0:1. Пет минути по-късно Реал Сосиедад удвои. Чаби Прието и резервата Аднан Янузай комбинираха, топката достигна до Ариц Елустондо, който стреля от около 15 метра, получи се рикошет и кълбото прехвърли Пачеко за 0:2.

Реал Сосиедад записа първа победа във Витория от 17 години насам.