Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Ребич и малко късмет стигнаха на Айнтрахт в Хановер

Тимът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна втората си поредна победа в Бундеслигата, след като триумфираха с 2:1 срещу Хановер 96 далеч от дома. Трите точки изкачиха футболистите на Нико Ковач до шестото място в таблицата, което те заемат с 13 спечелени точки, изпреварвайки днешния си съперник, който е две места по-надолу с 12 точки след осем кръга.

Едно от летните попълнения на “орлите” изведе своите напред след само 10 минути на “HDI Арена”. Себастиан Алер вкара третия си гол за сезона, отбелязвайки за 1:0 след пас от дълбочина на друг нов - Мариус Волф. Двата тима не пестяха усилията си и често играеха на ръба на позволеното, като това доведе до два жълти картона за Франкфурт и един за домакините през първата половина. Все пак на почивката отборите се прибраха при еднакви условия и равенство, а това се случи благодарение на Салиф Сане, който се извиси над всички след центриране от корнер в 36-ата минута и хладнокръвно преодоля Лукас Храдецки с удар с глава - 1:1.

Айнтрахт отново ликуваше в 50-ата минута, но се оказа, че радостта е кратка. Хубав фалцов удар на Анте Ребич попадна в далечния ъгъл на вратата, но попадението бе отменено заради нарушение на хърватския национал. В крайна сметка обаче точно Ребич донесе победата на своя тим. Това се случи в 89-ата минута, когато той стреля от сериозна дистанция, а след няколко коварни тупвания между защитниците, топката попадна в долния десен ъгъл на Тшаунер и осигури трите точки за Айнтрахт - 2:1.