Палас удари Челси с първите си голове (видео)

Кристъл Палас стигна до първи гол от началото на сезона във Висшата лига. След това стигна и до втори и това в рамките на едно полувреме, като двете попадения донесоха първи точки на тима и то срещу Челси. Отборът на Рой Ходжсън спечели с 2:1 домакинството си на “сините”.

Така чаканият на "Селхърст Парк" гол всъщност ще остане в статистиката като автогол. Отборът на Рой Ходжсън започна силно мача и пропусна добра възможност в четвъртата минута. Малко по-късно дойде и първото попадение. Тогава защитата на "сините" действа неориентирано, а опитът на Давид Луис да изчисти завърши с отклоняване на топката в коляното на Кабай и рикошет в Аспиликуета, който не остави шансове на Куртоа.

“Орлите” не запазиха преднината си дълго. При първия ъглов удар за Челси Фабрегас центрира, а Бакайоко с глава изравни резултата. “Орлите” не запазиха преднината си дълго. При първия ъглов удар за Челси Фабрегас центрира, а Бакайоко с глава изравни резултата. Двата отбора си размениха по едно сериозно положение към края на полувремето. Андрос Таунзенд отправи мощен шут от добра позиция, но топката мина встрани от вратата. Удар на Фабрегас от фаул мина опасно близо до гредата. В самия край на полувремето Мамаду Сако напредна в полето на Челси и намери Заха, който бе оставен да навлезе в наказателното поле и прати топката покрай Куртоа за 2:1.

В самото началото на втората част Кабай пробва рефлексите на Куртоа. Малко по-късно след удар на Фабрегас топката се отби от горната греда. Отборът на Конте опитваше да изравни, но нямаше много идеи как да го направи. В един момент тимът се оказа без централен нападател, след като Батшуай бе заменен от Педро. Резултатът не беше положителен и на терена се появи 20-годишният Чарли Мусонда, който застана на върха на атаката.

Челси упражни натиск и именно Мусонда се озова на блестяща позиция в 71-ата минута. Той бе изведен великолепно от Фабрегас, свали топката на гърди, но стреля неточно. Малко след това Сперони направи двойно спасяване след удари на Алонсо и влезлия като резерва Джапакоста.

“Сините” се изнесоха още по-напред, което отвори пространства за контраатаки на Палас, в основата на които бе Заха. Едно от добрите  положения бе пропуснато от Таунзенд, а в края Ван Анхолт не успя да прати топката в мрежата от великолепна позиция 3 минути преди края. В добавеното време Мамаду Сако можеше да подари на Челси точката. Той направи опит за подаване с пета в собственото си наказателно поле и намери Фабрегас. Испанецът обаче стреля неточно.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЧЕЛСИ 2:1
1:0 - Аспиликуета (11-авт)
1:1 - Бакайоко (18)
2:1 - Заха (45)