Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хайнкес веднага вкара Байерн в правилния път (видео)

Завърналият се начело на Байерн (Мюнхен) Юп Хайнкес донесе нужното спокойствие сред играчите и те с лекота разбиха Фрайбург с 5:0 в среща от осмия кръг на Бундеслигата. Юлиан Шустер си вкара автогол още в 8-ата минута, а малко преди почивката Кингсли Коман удвои ефектно с глава. В 63-ата Тиаго Алкантара окончателно сломи гостите с трето попадение, в 75-ата Роберт Левандовски направи 4:0, а в последната атака в добавеното време Йошуа Кимих оформи крайното 5:0. Така шампионите регистрираха пета победа в първенството и се доближиха на 2 точки до лидера Борусия (Дортмунд) преди срещата на вестфалци срещу РБ (Лайпциг).

Хайнкес остави Хамес Родригес на пейката. На централния нападател Роберт Левандовски помагаха Кингсли Коман, Томас Мюлер и Ариен Робен, а Хавиер Мартинес отново действаше като халф. Себастиан Руди и Корентен Толисо също бяха сред резервите на мюнхенци.

За гостите титуляр беше преотстъпеният от Ливърпул Райън Кент, а за бившия нападател на Байерн Нилс Петерсен отново нямаше място сред стартовите 11.
Тимът на Фрайбург като нищо можеше да поведе още в самото начало чрез Кент, но това не се случи. А дори напротив - в 8-ата минута капитанът Шустер отклони топката в собствената си мрежа след натиск от страна на Томас Мюлер - 1:0.
След това гостите не успяха да отговорят с нищо и мачът откровено си стана скучен. Чак в 42-ата стана интересно, когато Коман довкара след избиване на вратаря Александер Шволов.
Нещата не се промениха и през втората част и въпросът беше само колко гола още ще реализират мюнхенци.
14 Байерн (Мюнхен) - Фрайбург 4:0
В 61-ата минута пробив на Кимих отдясно доведе до игра с ръка в наказателното поле на Чаалар Сойюнджю. Първоначално главният съдия Франк Виленборг посочи бялата точка, но докато Роберт Левандовски се гласеше да шутира, неговите колеги от офиса за видео повторения му сигнализираха, че може би е сгрешил с отсъждането си. Наложи се самият рефер да погледне записа на ситуацията, след което прецени, че не е имало умисъл от страна на бранителя на Фрайбург и в крайна сметка дузпата беше отменена.
От Байерн обаче нямаха време да спорят, защото секунди по-късно Тиаго заби третия гол. При единоборство преди паса към испанския национал контузия в рамото получи неговият сънародник Хави Мартинес и се наложи той да бъде заменен.
В 75-ата Чаалар сгреши в опит да преодолее Мюлер и последва подаване към Левандовски за 4:0.
След това Шустер за малко да си отбележи още един автогол. Топката все пак се озова в мрежата още веднъж, като точен беше Кимих в самия край.
За разлика от миналия сезон, когато стигна до участие в Лига Европа, сега Фрайбург изпитва сериозно проблеми и има само една победа от началото на първенството
В Байерн вече насочват вниманието си към предстоящото домакинство на Селтик в Шампионската лига в сряда.