Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Федерер не даде сет на Гаске и е на 1/2-финал в Шанхай

Световният №2 Роджър Федерер се класира на 1/2-финалите на турнира от серията “Мастърс” в Шанхай. В последния 1/4-финал 36-годишният швейцарец надигра със 7:5, 6:4 французина Ришар Гаске. Носителят на рекордните 19 титли от “Големия шлем” ще спори за място на финала с поставения под №16 аржентинец Хуан Мартин Дел Потро. Бившият шампион на US Open надделя по-рано днес в три сета над сърбина Виктор Троицки, но получи травма на лявата китка след лошо падане и все още не е ясно дали изобщо ще може да излезе на корта утре.

С пробив в 11-ия гейм Федерер нанесе решаващ удар в първия сет, а в началото на втория швейцарецът отново спечели подаването на съперника си. Гаске обаче веднага върна пробива и бе равностоен на съперника си, но в седмия гейм Роджър отново проби. Това се оказа решаващо и шампионът от 2014 година записа 16-а победа от 18 мача срещу 31-годишния французин.