Националите до 16 години завърши наравно с връстниците си от Долна Саксония

Юношеският национален отбор на България до 16 г. завърши 1:1 с Долна Саксония (Нидерзаксен U16) във втората контрола между тимовете, която се проведе на Националната футболна база в Бояна. "Лъвчетата" се впуснаха в атаки още с първия съдийски сигнал и в 4-та минута можеха да открият резултата, но удар на Маринов се отби в напречната греда. В 8-та минута националите организираха отлична контраатака. Петков изведе Маринов в наказателното поле, той се пребори с бранител и шутира, но над вратата.

В 10-та минута гостите поведоха чрез Кизилхан, който реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на Денев срещу Горни. В 24-та минута Маринов центрира от фаул, Петков надскочи всички, но ударът му с глава мина на сантиметри от лявата греда. В 31-та минута Виденов трябваше да се намесва, след като отрази далечен изстрел на Кайсоглу. В края на полувремето Маринов можеше да възстанови статуквото, след като остана очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

В 52-та минута нашите изравниха резултата след страхотно попадение на Маринов от пряк свободен удар. Футболистът на Берое прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата с шут от 35 метра. До края на срещата Кристиян Атанасов можеше да донесе успеха за България, след като преодоля няколко бранители и се озова сам срещу стража, който отрази неговия удар.

Контролна среща между юношеските отбори на България U16 и Долна Саксония U16 - 1:1:

голмайстори: 0:1 Илхан Кизилхан (10-д.), 1:1 Никола Маринов (52)

България U16: Никола Виденов (Славия), Валентин Цветанов (Лудогорец), Християн Петров (ЦСКА-София), Добрин Денев (Левски), Любомир Митков (ЦСКА-София), Емил Ценов (ЦСКА-София), Петър Георгиев (Лудогорец), Иво Казаков (Ботев Пд.), Богдан Костов (Левски), Никола Маринов (Берое), Мартин Петков (Левски);

Резерви: Милко Баданов (Ботев Пд.), Алекс Луканов (Лудогорец), Красимир Пенчев (Славия), Преслав Папарков (Дунав Рс.), Кристиян Атанасов(ЦСКА-София), Димитър Василев (Лудогорец), Илиян Василев (Локомотив Сф.), Стефан Попов (Сант Андреу);
Селекционер: Марчо Давчев

Германия U16: Бусак (Айнтрахт Брауншвайг), Браун (Грьонинген), Ятома (Каленбергер Ланд), Кизилхан (Хановер 96), Клееберг (Айнтрахт Брауншвайг), Фреес (Хановер 96), Киу (Хановер 96), Горни (Каленбергер Ланд), Блекер (Нордвест), Кайсоглу(Оснабрюк), Шваб (Айнтрахт Нордхайм);

Резерви: Кьокелсум (Айнтрахт Брауншвайг), Айххорн (Хановер 96), Хиндемит (Солтау), Малина (Айнтрахт Нортхайм), Гандюра (Каленбергер Ланд), Бертелсман (Оснабрюк), Варнеке (Хановер 96);
Селекционер: Райнер Лауе