Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Полуфиналист от "Уимбълдън" на пътя на Димитров в Шанхай

Полуфиналистът на “Уимбълдън” Сам Куери е следващият съперник на Григор Димитров в осминафиналите на тенис турнира от сериите “Мастърс” в Шанхай. Американецът, който игра и четвъртфинал на US Open, преодоля с 6:3, 7:6(7) младия си сънародник Франсес Тиафо за само 87 минути.

Един пробив в първия сет се оказа достатъчен на силно сервиращия Куери, който е 17-и в световната ранглиста. Двамата си размениха по един брейк в началото на следващата част, като впоследствие Куери на два пъти трябваше да отразява по два шанса за пробив, но се справи и вкара сета в тайбрек. В него Тиафо поведе с два мини-брейка, но успя да осъществи забележителен обрат от 0:5 до 9:7, възползвайки се от втория си мачбол.

За Куери мачът с Григор Димитров също ще има висок залог, защото при победа ще се изкачи до ключовото осмо място в класацията “Надпреварата за Лондон” и ще изпревари Пабло Кареньо-Буста, който отпадна в първи кръг не само в Шанхай, но и миналата седмица в Пекин.

Куери има две поражения в предишните си два двубоя с Димитров - на трева в “Куинс” през 2015-а с 6:4, 3:6, 4:6 и във Вашингтон на твърди кортове с 3:6, 2:6 през 2013-а.