Берое спечели международния турнир в Гърция

Волейболистките на Берое (Стара Загора) спечелиха международния турнир, който се проведе в Орестиада (Гърция) с участието на четири отбора - домакините от АС Висас (Орестиада), Берое (Стара Загора), сръбският ЗОК Врание и турският Дога Бергама.

В последния си мач от турнира, състезателките, водени от Страхил Балов, надиграха гъркините с 3:0 (25:20, 25:10, 25:14). Така те завършиха с 3 чисти победи от 3 мача и грабнаха купата. С този успех новакът в женското първенство на България записа и първи трофей, преди старта на шампионата на 21 октомври.

Отново, както в предишните срещи, българският тим доминираше в мача, като не допусна противодействие. И трите гейма нашите момичета взимаха преднина, задължаха я до край и се поздравиха с чиста победа.

В първия мач от последния ден представителките на сръбския ЗОК (Врание) победиха Дога Бергама (Турция) с 3:0 гейма. Така сръбкините завършиха с една загуба от България и с две победи заеха втора позиция на турнира. Трети са волейболистките от Турция, а четвърти останаха домакините от Орестиада.