Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Барселона и Везенков вкараха 111 точки на новак

Отборът на Барселона постигна трета поредна победа в Лига Ендеса, след като се наложи като домакин с 111:81 (29:18, 27:23, 28:28, 27:14 ) над новака Сан Пабло Бургос. Българският национал Александър Везенков записа 18 минути за каталунците, като в тях завърши със 7 точки и 5 борби.

Играчите на Сито Алонсо нямаха никакви проблеми в хода на целия мач, като още в първата четвърт си осигуриха комфортен аванс, който до края на двубоя единствено растеше. Пау Рибас беше най-резултатен за Барселона с 21 точки, Адриен Мьорман прибави 17, а Пиер Ориело завърши с 16. За гостите от Сан Пабло Бургос по 13 точки отбеляза Кори Фишер и Горан Хускич.

В другите срещи от кръга, завършили до този момент, Реал Мадрид се наложи с 93:65 над Сарагоса, Билбао победи като гост Реал Бетис с 94:86, а Фуенлабрада се справи у дома с Уникаха със 77:69. В класирането след изиграването на първите три кръга водят Реал Мадрид, Барселона, Гран Канария и Фуенлабрада с пълен актив.