Милка Михайлова завърши 13-а на световния финал по планинско бягане

Добре се представиха българските атлети на финала на Световната купа по планинско бягане днес в словенския курорт Шмарна гора. Ветеранката Милка Михайлова завърши на 13-о място при жените. Тя обаче няма да има позиция в крайното класиране, защото няма 6 участия във веригата през годината. Това е първото участие на наши атлети във финалната надпревара на състезанието.

С победа и рекорд на трасето при жените в Любляна се отличи легендарната австрийка Андреа Майер, но в крайното класиране за трофея остана на второто място заради недостатъчно участия.

Така купата за 2017 г. вдигна италианката Елиза Гаджи, която събра най-много точки, макар че финишира 4-а.

При мъжете с краен успех се поздрави Алекс Балдучини. Българският участник Костадин Кисьов завърши на 31-о място. Във финала за СК участваха 129 бегачи от 20 страни, като и мъжете и жените бягаха 10 км.

Снимка и текст: bgathletic.com