Австрия забави класирането на Сърбия на Мондиал 2018 (видео)

Австрия победи с 3:2 Сърбия във Виена в предпоследния кръг от световните квалификации от група D и забави празнествата в Белград за класиране на Мондиал 2018.

Западните ни съседи можеха да си осигурят визи за Русия още тази вечер, но сега ще трябва да изчакат до понеделник, когато приемат Грузия в Белград. Сърбите все още водят в групата с 18 точки, следвани от Уелс със 17 и Ейре с 16. Австрия е вън от борбата дори за баражите, тъй като има 12 точки на четвъртото място.

Двубоят се изигра пред близо 20 000 сърби, окупирали трибуните на стадион "Ернст Хапел", които предвкусваха празника. Сред зрителите беше и мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо, дошъл да гледа за нови попълнения.

Началото беше много обещаващо за сърбите, които откриха в 11-ата минута с гол на Лука Миливоевич. Нападателят на Шалке 04 Гуидо Бургщалер обаче изравни в 25-ата минута след пас на Дансо, а след почивката асистира на съотборника си от сръбски произход Марко Арнаутович, който в 76-ата минута направи пълен обрат. Анаутович не се зарадва при гола от уважение към корените си. В 83-ата минута полузащитникът на Манчестър Юнайтед Неманя Матич върна равенството и надеждите на сърбите за успех, но в последната минута на добавеното време Луис Шауб попари мечтите им за класиране кръг преди края.

Шауб центрира отдясно, Арнаутович се беше позиционирал отлично сам в наказателното поле и просто пропусна топката между краката си. Първоначално голът беше записан на неговото име, но впоследствие беше направена корекция.

Австрия - Сърбия 3:2
0:1 - Лука Миливоевич (11)
1:1 - Бургщалер (25)
2:1 - Арнаутович (76)
2:2 - Матич (81)
3:2 - Шауб (89)