Испания вече е на Световното след нова убедителна победа (видео+галерия)

Отборът на Испания и на теория вече е на Мондиал 2018 след домакинска победа с 3:0 над Албания в мач от квалификационната група G на зона “Европа”. Успехът гарантира място на иберийците в Русия и заради грешната стъпка на Италия срещу Македония. Тази вечер в Аликанте дебютантът Родриго Морено откри головата сметка (16), а попадения на Иско (24) и Тиаго Алкантара (27) увеличиха головото измерение.

Скандалният Жерард Пике отново беше титуляр за иберийците рамо до рамо със Серхио Рамос. Родриго Морено поведе нападението на Ла Роха, подкрепян от Давид Силва и Иско. Албанците бяха подредени в 4-3-3.

Момчетата на Юлен Лопетеги се втурнаха към наказателното поле на съперника. В седмата минута Родриго опита акробатичен удар след пас на Жорди Алба. В 13-ата Иско центрира отдясно, а нападателят на Валенсия стреля от пет метра с глава, ала не уцели вратата. Три минути по-късно стрелецът се реваншира. Той получи подаване от Иско, овладя на гърди и стреля почти паднал от 13 метра, пращайки кълбото извън обсега на вратаря - 1:0.
7 Испания - Албания
В 18-ата Рамос се извиси и насочи с глава, но стражът изби над гредата. В 24-ата Алваро Одриосола намери Коке, той - Иско, малагиецът стреля въпреки малкия ъгъл и порази мрежата с удар от осем метра. В 26-ата Лулаки нацели гредата на Давид де Хеа. Само минути по-късно албанците получиха нов гол. Техничният Тиаго Алкантара се разписа за 3:0 с глава след ново добро включване на Одриосола. В 39-ата Родриго прати кълбото над гредата след хубаво центриране на Одриосола. В края на полувремето Пике подари топката пред собственото си наказателно поле, но съперникът не се възползва.
След почивката “червените” намалиха темпото. В 50-ата Бериша спаси след удар с глава на Коке. Три минути по-късно Родриго изскочи сам срещу вратаря, но загуби битката със стража. В 60-ата Лопетеги извади полемичния Пике, който аплодира публиката на излизане. В 69-ата албанците удариха втора греда в мача. Садику тресна гредата след изпълнение с глава.