Симънс най-сетне дебютира за Сиксърс (видео)

Бен Симънс най-после записа минути за Филаделфия в официален мач, макар и да става дума за предсезонна контрола. Избор №1 в Драфта от 2016 година пропусна целия минал сезон заради контузия, а сега започна като гард за Сиксърс при загубата от Мемфис с 89:110, редом до друга надежда на клуба - Маркел Фулц.

Брет Браун заложи на ниска птица, като освен двамата младоци стартира с Джей Джей Редик, Робърт Ковингтън и Ришаун Холмс.

Симънс игра 22 минути и се отчете с 6 точки, 7 борби, 9 асистенции, 1 чадър и само 1 грешка. Австралиецът обаче вкара само 2 от общо 11 шута от игра, както и 2/2 от наказателната линия. Фулц игра 23 минути и също имаше сериозни затруднения в стрелбата - 2/16 от игра, завършвайки с едва 4 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Джоел Ембийд, Тимъту Луау-Кабаро и Амир Джонсън не играха поради контузии, а Дарио Шарич получи почивка от щаба на отбора. Робърт Ковингтън и Джалил Окафор завършиха като най-резултатни с по 13 точки всеки, докато за победителите от Мемфис Брандън Райт вкара 16, а Андрю Харисън добави 14.