Безпроблемна победа за Марин Чилич в Токио

Марин Чилич преодоля втория кръг на турнира по тенис в Токио (Япония) с награден фонд от 1.706 милиона долара. Поставеният под номер 1 хърватин победи с 6:3, 6:4 срещу представителя на домакините Язутака Ушияма.

Чилич постигна общо два пробива в двубоя, продължил точно 75 минути. Японецът пропусна точка за пробив в осмия гейм на втората част, като това беше последната му възможност да окаже по-сериозна съпротива на Марин Чилич.

Следващият съперник на хърватския тенисист е Райън Харисън. Непоставеният американец елиминира петия в схемата Кевин Андресън от Южна Африка след успех с 6:3, 1:6, 7:6 (2).

Диего Шварцман, който е номер 8, също преодоля втория кръг след лесен успех с 6:3, 6:1 срещу австралиеца Бърнърд Томич. Аржентинецът ще играе срещу победителя от двубоя между Александър Дългополов (Украйна) и Стийв Джонсън (САЩ).

Финалистът от миналия сезон и поставен под номер 4 в основната схема Давид Гофен се класира за втория кръг след успех със 7:5, 6:1 срещу испанеца Фелисиано Лопес. Следващият противник на белгийския тенисист в японската столица ще бъде Матю Ебдън от Австралия.