Берое с тежка загуба на старта за Купата на ФИБА Европа

Отборът на Берое (Стара Загора) регистрира тежко поражение в първия си двубой от втория квалификационен кръг за влизане в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха при визитата си на белгийския Белфиус Монс Ено с 69:88 (15:15; 18:25; 24:24; 12:24).

Майл Ди Нуно беше най-резултатен за българския отбор – 20 точки, а Тери Уиснант и Джош Паркър добавиха съответно по 15 и 12 точки.

Тре Депмс беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Крис Джоунс завърши с 19 точки.

Първата четвърт на двубоя премина при размяна на надмощие, като на два пъти домакините успяваха да поведат с 5-6 точки, но веднага след това баскетболистите на Берое отвръщаха подобаващо и след първите десет минути резултатът бе равен – 15:15.

През вторите десет минути ситуацията на терена не се промени особено - домакините от Монс опитваха да се откъснат напред, но старозагорци бързо успяваха да скъсят дистанцията. При 1:57 минути до края на първото полувреме  българите изоставаха само с точка – 29:30, но в оставащото време възпитаниците на Любомир Минчев се пропукаха, като допуснаха поредица от грешки, което позволи на белгийците да стигнат до седем точки аванс  – 40:33 на почивката.

През третата част баскетболистите на Берое така и не успяха да поемат инициативата и да потърсят обрат, като след 30 минути „зелените“ от Стара Загора изоставаха с 57:64, но въпреки това, надеждата все още бе жива.

Всичко в този двубой приключи в първите минути на заключителната четвърт, след като старозагорци отстъпиха изцяло инициативата на съперника. За шест минути българите успяха да отбележат едва четири точки, а същевременно в защита грешките следваха една след друга и разликата скочи до 19 точки, за крайното 69:88.