Лазов отпадна на сингъл в Алмати

Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Алмати (Казахстан) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Квалификантът Лазов претърпя поражение от поставения под номер 8 Адам Павлашек (Чехия) с 3:6, 5:7 за 92 минути.

Левичарят от Пазарджик допусна пробив още на старта, но успя да изравни за 3:3, след което 185-ият в света Павлашек взе три поредни гейма, с което и първия сет. Във втората част Лазов навакса пасив от 2:5 и стигна до 5:5, но при 5:6 допусна нов пробив и загуби.

Той все пак заработи 520 долара и 3 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 365-ото място.

В схемата на двойки Лазов и Владимир Ужиловский (Украйна) вчера се класираха за четвъртфиналите, а по-късно днес ще разберат имената на съперниците им.