Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Тодор Алексиев дебютира с две победи за Олимпиакос в контроли (снимки)

Волейболният национал Тодор Алексиев направи своя неофициален дебют за своя нов клуб - гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея). "Червено-белите" от Пирея изиграха първите две контроли преди началото на новия сезон в гръцката лига.

В първата проверка Олимпиакос би Памбохайкос (Врахати) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:17). След това двата отбора изиграха още един допълнителен гейм, който отиде в сметката на Памбохайкос след 25:22. Тодор Алексиев игра в първите три гейма и се отчете с 9 точки (60% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане). Най-полезен за Олимпиакос пък бе финландският национал Мико Ойванен с 14 точки (1 ас и 81% ефективност в атака) за победата.

Във втората приятелска среща Алексиев и новите му съотборници надиграха категорично като гости Кифисиас (Кифисия) с 4:0 (25:20, 25:21, 25:20, 26:24). Българският посрещач отново реализира 9 точки (1 блок, 47% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане), а най-резултатен за Олимпиакос бе Никос Зупанис с 11 точки (2 аса и 60% ефективност в атака) за успеха.

През тази седмица волейболистите на Олимпиакос продължават с контролите.