Разгромни победи за грандовете в Холандия (видео)

Всички грандове в Холандия постигнаха убедителни победи в 7-ия кръг на Ередивизие. Още в събота ПСВ Айндховен разгроми с 4:0 Вилем II, а в неделя шампионът Фейенорд и Аякс разбиха със същия резултат съответно АЗ Алкмаар и Хееренвеен.

За Фейенорд беше важно да спечели след двете поредни загуби. Преди няколко дни тимът на Джовани ван Бронкхорст отстъпи и на Наполи в Шампионската лига, но при визитата си на АЗ показа класа. Стивън Бергуис на два пъти и Сам Ларсон решиха мача още до почивката, а след нея Тони Вилена вкара и четвърти гол за отбора от Ротердам.
Аякс също беше безкомпромисен и вкара 4 гола при визитата си на Хееренвеен. Дейвид Нерес вкара две попадения в края на първата част, след това Ласе Шьоне и Максимилиан Вобер оформиха разгромния успех.

Начело в класирането е ПСВ с 18 точки, фейенорд е втори с 15, а Витес, Цволе и Хееренвеен имат по 14. Аякс е на 6-о място с 13 точки.