Мораеш пак вкара, Динамо (К) не издържа в драма с 8 гола (видео)

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш изигра нов силен мач за Динамо (Киев), но отборът му изпусна спечелен мач при гостуването си на Заря (Луганск) и изостана на 4 точки от шампиона и водач в класирането Шахтьор (Донецк).

Динамо поведе с 3:0, но срещата завърши 4:4. Преди почивката нищо не предвещаваше инфарктаната развръзка. Диумерси Мбокани и Виталий Буялский осигуриха добър аванс на столичани, а в самия край на полувремето Мораеш вкара трети гол. По този начин бразилецът затвърди добрата си форма, след като преди няколко дни се разписа на два пъти за успеха с 3:2 над Партизан в Лига Европа.
Динамовци помислиха, че всичко е решено, но Игор Каратин от дузпа и Юри върнаха интригата, а в 80-ата минута Силас вкара за 3:3. Денис гармаш заби четвърти гол за Динамо, но в 87-ата минута Йевген Опанасенко оформи крайното 4:4.

В друг мач от 11-ия кръг Шахтьор нямаше проблеми с Карпати (Лвов) и се наложи с 2:0. Головете бяха дело на Факундо Ферейра и Артьом Федецкий. В класирането “миньорите” са начело с 28 точки, а Динамо е втори с 24.

ЗАРЯ (ЛУГАНСК) - ДИНАМО (КИЕВ) 4:4
0:1 Д. Мбокани (14)
0:2 В. Буялский (33)
0:3 Ж. Мораеш (45)
1:3 И. Каратин (56) д.