Валенсия излезе на трета позиция след страхотен мач с Атлетик Билбао (видео)

Отборът на Валенсия продължи страхотното си представяне с домакинска победа с 3:2 над коравия тим на Атлетик Билбао в дуел от седмия кръг на испанското първенство. Възпитаниците на Марселино Гарсия Торал успяха да спечелят с голове на Симоне Дзадза (27), Даниел Парехо (34-дузпа) и Родриго Морено (66). “Лъвовете” на Хосе Сиганда се бориха докрай, но стигнаха само до два гола - на Ариц Адурис (59) и Раул Гарсия (76). С успеха валенсианци се изкачиха на трето място в подреждането, изоставайки единствено от Барселона и Севиля.

Гостите от “Сан Мамес” стъпиха по-добре на терена и овладяха топката в началото. Въпреки че се играеше повече в половината на “лос че”, именно домакините вкараха първи. В 27-ата минута Хосе Гая центрира ниско около дузпата, където непокритият Симоне Дзадза стреля под гредата - 1:0. В 31-ата испанският национал Кепа Арисабалага спаси при удар на Родриго Морено. В 33-ата стражът на баските фаулира Родриго и Дани Парехо реализира дузпата, удвоявайки преднината на “бяло-черните”. В 38-ата “лъвовете” нацелиха греда след опит с глава на Микел Весга и спасяване на Нето.

В 58-ата Ариц Адурис с глава прати кълбото на сантиметри от гредата след пас на Иниго Кордоба. Минута по-късно тимът от “Сан Мамес” върна един гол. Ветеранът Адурис вкара красив гол. Стрелецът овладя с гръб към вратата, завъртя се и изрита силно топката по диагонала - 2:1. В 66-ата “прилепите” върнаха двуголовия си аванс. Родриго се вклини между двамата бранители и беше по-бърз от излезлия напред вратар, за да насочи с глава в мрежата. Билбаинците на Хосе Сиганда не се отказаха. В 76-ата Раул Гарсия намали, след като се ориентира най-добре след изпълнение на пряк свободен удар. В 81-ата Нето спаси след фалцов изстрел на Раул Гарсия. Минута по-късно включилият се напред бранител Аймерик Лапорт удари греда.

В крайна сметка точките отидоха в графата на Валенсия. Атлетик е в долната част на класирането след поредица от слаби резултати.