Нова издънка на Евертън (видео)

Евертън продължава да разочарова привържениците си, като този път допусна домакинска загуба от Бърнли с 0:1. Единственото попадение в срещата бе дело на Джеф Хендрик, който завърши великолепна атака в 21-ата минута.

Така отборът на Шон Дайч продължи великолепния си старт на сезона и в момента е шести в класирането, на точка зад Арсенал и Челси. Това е най-доброто начало в историята на тима във Висшата лига, след като вече бяха спечелени осем точки при гостувания, което е повече от целия минал сезон.

След като се справи с ранен натиск на “карамелите”, Бърнли поведе след атака, в която играчите на гостите си подадоха 24 поредни подавания. Стивън Уорд навлезе в наказателното поле и намери Хедрик, който излъга Шнайдерлинг и прати топката в мрежата.

Отборът на Роналд Куман имаше положения през първата част, но след почивката не успя да създаде почти нищо. Евертън допусна четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи и е много близо до зоната на изпадащите.