"Вълците" отново минаха през Милан на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Отборът на Рома показа, че Милан все още е далеч от най-добрите тимове в Серия "А". Въпреки похарчените 200 милиона евро през лятото, "росонерите" изостават от топ съставите на този етап. "Вълците" за пореден път победиха "червено-черните" на "Сан Сиро" през последните три години (1:3, 1:4, 0:2). Играчите на Еузебио Ди Франческо надделяха с 2:0 над миланския гранд в мач от 7-ия кръг на първенството. Пред над 62 000 тифози по трибуните, Един Джеко (71) и Алесандро Флоренци (76) отбелязаха попаденията във вратата на Джанлуиджи Донарума, а Хакан Чалханоглу получи червен картон в 80-ата минута.

Така Милан записа втора поредна загуба в калчото и общо трета от седем мача в първенството. Рома пък след четвърти пореден успех има 15 точки, но и мач по-малко, докато лидерът Наполи е с 21 точки.
Милан - Рома@@@
"Росонерите" имат 12 точки, като изостават на четири от четвъртото място, на което се намира Лацио, който разпиля Милан с 4:1 преди три седмици. Бъдещето на Винценцо Монтела е все по-несигурно, въпреки че в този мач, играчите му заслужаваха поне равенството. Именно поради това отборът получи аплодисментите на "Курва Суд" след срещата.

Преди срещата бразилската легенда Кафу, който игра общо 11 години за двата тима, бе нагредан от Марко Фасоне. Освен бразилеца много други легенди на двата тима бяха по трибуните в Милано.
Наставникът на домакините Монтела заложи на 3-5-2, като бе оставил извън титулярите Иняцио Абате, Сусо и Джакомо Бонавентура. Първият изненадващо бе заменен от Фабио Борини, който действаше на десния фланг. Пред Джанлуиджи Донарума отново тримата защитници бяха Леонардо Бонучи, Матео Мусакио и Алесио Рамоньоли, а Рикардо Родригес играеше отляво. Хакан Чалханоглу, Лука Билия, Франк Кесие действаха зад Андре Силва и Никола Калинич.
Треньорът на гостите Ди Франческо бе направил една промяна от мача с Удинезе (
3:1
). Пропусналият дузпа Диего Пероти бе заменен от Бруно Перес.
36 Милан - Рома 0:2
Алисон бе на вратата, а Перес, Александър Коларов, Костас Манолас и Федерико Фасио в защита. Даниеле Де Роси, Раджа Наинголан и Кевин Строотман бяха халфовете зад Стефан Ел Шаарауи, Алесандро Флоренци и Един Джеко в схемата 4-3-3.

Първото полувреме двата тима не създадоха почти никакви възможности, а Кевин Строотман се контузи и Лоренцо Пелегрини го замени в 30-ата минута. Именно пред него се откри най-добрата възможност преди почивката, но Донарума спаси в 44-ата минута. През втората част "росонерите" станаха по-активни, като Леонардо Бонучи и Никола Калинич бяха близо до попадение, но Алисон спаси.
В 71-ата минута Един Джеко матира домакините. Нападателят стреля от над 20 метра, топката се отклони в крака на Романьоли и спря в мрежата на Донарума. Пет минути по-късно Флоренци довърши "червено-черните" с втори гол. Джеко изведе Наинголан, който стреля силно, Донарума изби, но при добавката Флоренци бе точен. Чалханоглу бе изгонен в 80-ата минута след втория му жълт картон, което окончателно реши нещата.
Така Милан остана без победа на своя стадион срещу "вълците" от 876 дни - 9 май 2015 година, когато спечели с 2:1
. От декември 2016 година пък тимът за първи път не се разписа в две поредни срещи в Серия "А". Защитата на Дявола пък е допуснала 10 гола в първите седем кръга, което изглежда най-големия проблем на тима.
След паузата на националните отбори "росонерите" излизат срещу Интер в дербито на Милано, където "нерадзурите" са символични домакини, като демонстрират много по-голямо израстване. Тимът на Лучано Спалети е с актив от 19 точки, като изостава само на две от Наполи.
Рома пък излиза срещу водача в класирането на "Олимпико".