Без победител в битката на дъното

Без победител завърши битката на потенциално борещите се за оцеляване през този сезон в Серия А отбори на СПАЛ 2013 и Кротоне от седмия кръг.

Двубоят завърши 1:1 и така двата тима делят 15-ата позиция с по 5 точки актив. Резултатът на стадион "Паоло Маца" откри Алберто Палоски в 39-ата минута, а равенството беше възстановено от Сими в 59-ата.

Така новакът СПАЛ 2013 продължава с представянето си на приливи и отливи, след като взе точка от Лацио и сериозно притесни Наполи в истински трилър в миналия кръг на 23 септември, завършил 2:3. Положителното за новаците е, че спечелиха първа точка от месец насам.

Домакините започнаха по-силно мача, а удар от въздуха на Мирко Антенучи едва не влетя във вратата на Кротоне. СПАЛ получи удар, след като Марко Бориело напусна поради мускулен проблем. Влезлият като резерва на негово място Алберто Палоски обаче вкара малко след появата си на терена.

През втората част Антенучи направи нов пропуск  и така се стигна до 59-ата минута, когато Сими изравни. В 86-ата минута СПАЛ можеше да стигне до победен гол след голямо разбъркване пред вратата на гостите, но те оцеляха.