Бенитес и Нюкасъл измъкнаха точка от Ливърпул (видео)

Нюкасъл спечели точка от домакинството си на Ливърпул, като срещата завърши 1:1. Филипе Коутиньо откри резултата със страхотен удар в 29-ата минута, а Хоселу изравни с малко късмет в 36-ата. Така мърсисайдци за пореден път загубиха точки, като този път причината не бе в защитата, а в нападението, което не успя да реализира създадените положения.

Мърсисайдци доминираха от самото начало и постепенно увеличаваха натиска пред вратата на домакините. Първите опасности се откриха пред Стъридж и Мане, но не завършиха с точен удар. В 24-ата минута “свраките” като по чудо не допуснаха гол. Разбъркване в тяхното наказателно поле бе последвано от поредица от удари към вратата. Матип подаде на Ловрен в малкото наказателно поле, но ударът бе блокиран, а след това Мане стреля встрани.

Филипе Коутиньо изведе Ливърпул напред в 29-ата минута със страхотен удар от далечно разстояние. Бразилецът за пореден път демонстрира, че е незаменим за тима. Неговите съотборници в атака обаче не бяха ефективни. Клоп реши да заложи на Даниел Стъридж на върха на нападението за сметка на Роберто Фирмино. Английският национал не реализира положенията, Салах също пропусна възможностите, открили се пред него, а и Мане, който се завърна след наказание, не успя да се разпише.

Нюкасъл опитваше да се противопостави с усърдни действия в средата на терена, но реално не застрашаваше вратата на Миньоле, а не бе особено стабилен в защита. Въпреки това тимът на Рафаел Бенитес стигна до изравняване в 36-ата минута. Дълго подаване на Шелви изведе Хоселу сам срещу Миньоле. Испанецът се забави, но опитът на Матип да избие топката завърши с рикошет в крака на Хоселу и се озова в мрежата.

След почивката ситуацията на терена не се промени. Ливърпул продължи да доминира и да пропуска създадените положения. Кларк не уцели топката и по този начин я предостави на Стъридж, озовал се сам срещу Роб Елиът, но стреля право във вратаря. Ритъмът на игра се наруши, тъй като Нюкасъл се върна още по-назад и все по-рядко допускаше опасности пред вратата си. Удар с глава на Ловрен бе изчистен от голлинията от Шелви.

Клоп опита да промени нещата с включването на Фирмино и Соланке, като последният стреля опасно с глава в 84-ата минута. Влезлият също като резерва Алекс Окслейд-Чембърлейн пропусна последната добра възможност за “червените”, като стреля с глава над вратата от отлична позиция. В самия край нещата можеха да станат още по-неприятни за Ливърпул след ъглов удар. Топката се озова в Мохамед Диаме в наказателното поле, той стреля, но топката се отклони в Ловрен, като удари и ръката му, и стигна до ръцете на Миньоле.

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 1:1
0:1 - Коутиньо (29)
1:1 - Хоселу (36)